חסכונות פנסיונים

אתם עושים מאמץ וחוסכים. גם לפנסיה. 
אבל האם החסכון יספיק ל- 10, 20 או 30 שנה?

אחת הדילמות המורכבות עמם עלינו להתמודד היא שבעוד שגיל הפרישה נותר זהה פחות או יותר, הרי שתוחלת החיים עולה ועולה. מה זה אומר? שעם הסכום שצברתם תצטרכו לחיות זמן רב יותר, ודווקא בתקופה בה תרצו להנות מהחיים ללא דאגות וגם, במקביל, לדאוג לבריאותכם לעת זקנה! איך גורמים לזה לקרות? איך חוסכים ושומרים על רמת החיים?  

מה נכלל בחסכונות פנסיוניים? 

  1. קרן פנסיה, כולל חיסכון לפנסיה, ביטוח אבדן כושר עבודה וביטוח למקרה פטירה.
  2. קופות גמל המהוות חיסכון לטווח ארוך לפנסיה מגיל הפרישה.
  3. קרנות השתלמות המהוות חיסכון אשר ניתן למשיכה חד פעמית בטווח בינוני או ארוך, לפי בחירת הלקוח.
    פוליסת ביטוח (כדוגמת ביטוח מנהלים) כולל חיסכון לפנסיה, ביטוח
  4. אבדן כושר עבודה וביטוח למקרה פטירה כאשר המרכיבים ישולבו על פי צרכי הלקוח.
חסכונות פנסיונים

האם הסכומים שצברתם יספיקו?

הליווי שלנו

פתרונות לצרכי הלקוח

אנחנו באשר לוי מודעים לכך שחסכון פנסיוני – בו מנסים כל פרט וכל זוג לחסוך את סכום הכסף המשמעותי אשר יאפשר לו להתקיים כאשר לא יהיו לו הכנסות מעבודה – הוא עניין אישי לגמרי. ולכן נעשה הכל כדי לספק את הייעוץ המדויק, אשר יענה על הצרכים באמצעות כל המוצרים הפנסיוניים הקיימים בשוק.

איך תרצו שיראו החיים שלכם לאחר הפרישה? מה תרצו לעשות עם הכסף? האם תהיו מעוניינים בסכום חד פעמי או בקצבה חודשית?

מה יבדקו הסוכנים שלנו?
מדוע אתם זקוקים להם?

הסוכנים המתמחים בחסכונות פנסיוניים יסייעו לכם לבחור מוצר (מוצר פנסיוני) ומסלול (השקעה) המתאימים לכם. יחד נבדוק גם את דמי הניהול למוצר ולמסלול, ונאתר חלופות ובסופו של דבר חלופה נבחרת. בכל מקרה ומקרה נבחן גם את משמעות ההורשה.

אתם מוזמנים לפגישה תקופתית בה נבחן את המוצרים, המסלולים והשינויים שאירעו בשוק מאז הפגישה הקודמת, בה גם, במידת הצורך, נבצע התאמה מחודשת של המוצרים והמסלולים. 

מהדוגמה הבאה תוכלו להבין מדוע חשוב לחסוך לפנסיה כבר מגיל צעיר: איתן, בן 26, סיים לאחרונה את לימודיו במכללה, והחל לעבוד ככלכלן מתחיל באחת מחברות הביטוח. שכרו החודשי מסתכם ב-10,000 ₪ ברוטו בכל חודש, ובכל חודש הוא מפריש לקרן הפנסיה שלו כ-1800 שקלים. אם ישתכר בדיוק באותה המשכורת עד גיל הפרישה (67), יפרוש איתן כשבקרן הפנסיה שלו  יהיו 2,134,653  ש"ח וקיצבתו החודשית תעמוד על 10,673. ש"ח.

אשר, כבר בן 40, החליט רק היום להתחיל לחסוך, כשנותרו לו 27 שנים לפנסיה. אשר, שמרוויח 10,000 ש"ח, בדיוק כמו איתן, יגיע לגיל הפרישה כאשר בקרן הפנסיה שלו כ-105,770 אלף שקלים בלבד וקצבתו החודשית עומדת על לא יותר 5,288ש"ח. 

התמחות

למה להעדיף סוכן על עבודה ישירה מול חברת ביטוח?

זמינות ושירות אישי
  • הסוכן רואה את טובת הלקוח ומשווק לו את המוצר המתאים ביותר לו מתוך סל מוצרים של מכלול חברות הביטוח המצויים. 
  • הסוכן מתריע כשיש פערי תשואות ומאפשר לו לעבור – באמצעות ניוד פשוט – ולהישאר לקוח מבלי לפגוע בתנאים.
  • הסוכן מתריע כשיש פערי דמי ניהול ומאפשר לו לו לעבור – באמצעות ניוד פשוט – ולהישאר לקוח מבלי לפגוע בתנאים.
  • ההיכרות האישית של הסוכן עם הלקוח – גילו, מצבו המשפחתי והשינויים בחייו – מאפשרים התאמה מדויקת יותר.
תראו איזו נבחרת מנצחת סידרנו לכם

השישייה הפותחת שלנו

אשר לוי מנכ"ל
אשר לוי

מאמין במשפחה, הקשבה ושמחה. לא שוכח ללמוד כל יום משהו חדש ומקפיד תמיד להרעיף מחמאות. אה, וגם מגשר עסקי ומשפחתי, סוכן ביטוח בכיר, נשוי, אב ל- 5, וסבא לשניים (בינתיים).

שירה בר אשר
שירה בר אשר

סוכנת ביטוח, מתכננת פרישה והאחראית על הפיתוח העסקי בחברה אבל קודם כל אמא לשניים + חתול, וחובבת הליכות לאורך הים (טוב, אחרי תואר ראשון בכלכלה ומנהל עסקים, ותואר שני במשפטים עם התמחות בעסקים זה מגיע!)

אלעד יונס
אלעד יונס

סוכן בריאות, חיים ופנסיה ופיננסים, בעל תואר במנהל עסקים ומימון ואב לשניים שבזמנו החופשי משפר את הביצועים על המנגל 🙂

אדוה חינקין
אדוה חינקין

סוכנת בריאות, חיים, פנסיה ופיננסים, ובעלת תואר ראשון בפסיכולוגיה ותואר שני במימון ובנקאות. גרה בירושלים, ובין עבודה לריקודי סלסה משפרת את היכולות השפתיות שלה ולומדת ערבית.

ליאור זיני
ליאור זיני

בעל 2 תארים (לוגיסטיקה וכלכלה + מנהל עסקים), 4 ילדים ו- 2 תחביבים מרכזיים וגם 'שוברי שגרה': טניס וחו"ל.

עדי חלפון
עדי חלפון

סוכנת בריאות, חיים, פנסיה ופיננסים ובעלת תואר ראשון בלוגיסטיקה וכלכלה ותואר שני במנהל עסקים. נשואה + 3, חובבת אפייה (בשביל הנפש) ושופינג (בשביל הגוף).

שאלות נפוצות

המדינה מעודדת לחסוך, ואף מחייבת שכירים ועצמאים לחסוך, באמצעות הטבות מס. ככל שאדם יחסוך יותר כך יוכל בתקופת הפנסיה לחיות ברמת חיים לה הורגל בעבר, ולהיות פחות תלוי בקצבאות שנותנת המדינה.

חיסכון רגיל נועד על פי רוב לטווח קצר או בינוני, כאשר הכסף נזיל על פי תנאי התוכנית, והמדינה אינה מתערבת באמצעות הטבות או בכל צורה אחרת. בין אם מדובר על קופת גמל קרן פנסיה או ביטוח מנהלים, ככל שהחוסך צעיר יותר כך הוא צובר סכום גבוה יותר לקראת הפרישה.

היום, כאשר תוחלת החיים עברה מזמן את גיל 80, נמצא כי כדי להתקיים בכבוד בשליש האחרון לחיינו עלינו לעבוד ולחסוך בשני השלישי האחרים. בנוסף, כבר ידוע שתינוקות אשר נולדים היום יגיעו ככל הנראה לגיל ממוצע של 100 שנים כך שלרשותם יעמדו שנות פרישה רבות אף יותר. 

כל אדם המגיע לפנסיה מבין שכדי לשמור על רמת החיים אשר הייתה לו לפני שפרש עליו להיות מצויד בסכומי כסף גדולים. החוכמה היא להבין את זה מוקדם ככל שניתן. מדוע? כי סכומי כסף גדולים ניתן לחסוך רק לאורך זמן ממושך  והריבית על הסכומים שנחסכים משמעותית ככל שהזמן עובר, וחשוב לנצל זאת. 

על מנת להיות ערוכים לפרישה יש צורך בהערכות כוללת ובה בין היתר- דאגה למסלול ההשקעה, התייחסות למוצרים נוספים שיתגברו את הסכום אותו תקבל לפרישה (הכל בהתאמה לצורך, לנכסים ולקצבאות נוספים).