ביטוח דירה

ברגע אחד הכל יכול להשתנות
אל תישארו בלי כלום.

הנכס שברשותנו – בית או דירה – הוא הנכס המשמעותי ביותר בחיינו.
לא בכל יום אנחנו משקיעים סכומי עתק ברכישת נכס חדש למגורים או בעיצובו
ולכן האפשרות לבטח את הנכס הוא מתכון בטוח למעוניינים "לישון בשקט".

שריפה, פריצה, נזקי צנרת, רעידת אדמה, שיטפון, ופגעים בלתי צפויים אחרים עשויים לפגוע בנכס של כל אחד ואחת מאיתנו ולכן מומלץ לרכוש פוליסה המבטחת את הרכוש (התכולה) והנכס.

בנוסף, אין לשכוח שגם נזקי גוף עשויים להיגרם למבקרים, עובדים, שכנים או סתם עוברי אורח כתוצאה מנזק הנגרם בדירה או בגלל. נזקי גוף מכוסים תמורת סכום נמוך במיוחד ומביאים גם הם שקט נפשי רב.

החלטתם לבטח? מוטב שתבררו –

אילו נזקים כולל הביטוח
האם נכללים נזקים כתוצאה מפגעי מלחמה או רעידת אדמה
מה נכלל בביטוח במקרה של נזקים למבנה כתוצאה מפריצה?
באילו מקרם יש לדווח על מקרי פריצה או אירועים אחרים? כיצד עושים זאת? האם על גבי טופס מיוחד?
האם ביטוח הדירה כולל גם אחריות מקצועית לבעלי מקצוע העובדים בבית?

ביטוח דירה

מה תרצה לבטח ביטוח מבנה ביטוח תכולה ביטוח צד ג' ביטוח שווי שוק

ביטוח

מבנה

ביטוח

תכולה

ביטוח

צד ג'

ביטוח

שווי שוק

ביטוח מבנה יסייע לך לשמור על הרכוש הגדול ביותר שבבעלותך – הדירה או הבית בהם אתה גר. הביטוח כולל את כל המרכיבים הקבועים בדירה או מחוברים אליה ובכלל זה תשתיות, ריצוף, דלתות, ארונות, מתקנים שונים, דוד שמש וכיוצ"ב.

באילו מקרים מסייע ביטוח מבנים? שריפה, נזקי טבע, פיצוצי צנרת והצפות, התמוטטות של קירות וגם, במקרים מסוימים – רעידת אדמה.

ביטוח מבנה דירה

ביטוח תכולה

ביטוח תכולה דירה

ביטוח תכולה מסייע לכם לשמור על ערך הרכוש שברשותכם במקרה של אסון.

באילו מקרים מסייע ביטוח תכולה? פריצה, שריפה, נזקי טבע, פיצוצי צנרת והצפות, ובמקרים מסוימים – רעידת אדמה.

מה ניתן לבטח? ניתן לבטח כל תכולה: תכשיטים, מוצרי חשמל, מצלמות, גאדג'טים, ריהוט, שטיחים, תמונות ואומנות אחרת, ביגוד ועוד.

ביטוח צד ג' מאפשר לכם להתמודד עם תביעות הנובעות מאירועים בביתכם או מביתכם הגורמים לנזקי גוף  או לפגיעה ברכוש. לדוגמא: החלקת אורח בסלון ביתכם (לערכם הוא שבר את הרגל והחליט… לתבוע), שרפה הפורצת בביתכם ומכלה רכוש משותף בחדר המדרגות (ועד הבית החליט לתבוע…), נפילת מעקה רופף אשר לרוע המזל פוגע באופניו של ילד וגורם לריסוקם. כל אחד מהמקרים הללו ועוד מקרים רבים עלולים לגרום לכם להיקלע לסיטואציות לא נעימות, לתביעות וגם – להוצאות מיותרות.

ביטוח צד ג' הוא ביטוח שעלותו שולית ויתרונותיו חד משמעיים.

ביטוח צד ג' דירה

ביטוח שווי שוק

ביטוח שווי שוק

ביטוח שווי שוק שומר על הערך האמיתי של הדירה. הביטוח אמנם כולל את כל המרכיבים המוכרים כביטוח מבנה –אלמנטים הקבועים בדירה או מחוברים אליה (תשתיות, ריצוף, דלתות, ארונות ועוד) –  אך גם את שווי הקרקע!

מה המשמעות האמיתית של ביטוח שווי שוק ולמה הוא הכרחי? במקרה של רעידת אדמה או בניין דירות שקרס הפיצוי לא יכלול רק את ערך המבנה, אלא גם את ערך הקרקע. וההבדל? תהומי! במקרים בהם הדירה שלכם 'שווה' שלושה מיליון ₪ לדוגמא, ערך הקרקע יכול להגיע ל- 30% עד 60% משווי הנכס כולו וכך, אם יש לכם רק ביטוח מבנה אתם עשויים לקבל פיצוי בגובה מיליון ₪ בלבד.

שאלות נפוצות

בכל פוליסה לביטוח מבנה או תכולה, בנוסף לביטוח צד ג', ניתן להוסיף גם ביטוח לרעידת אדמה. בשניהם ניתן לראות ביתר קלות את ההבדלים בין הפוליסות השונות.

כאמור, ביטוח צד ג' מתייחס לכיסוי הנזקים שיגרמו לאדם אחר או לרכוש אחר עקב רשלנות או אשמתו של בעל הפוליסה – כלומר שלכם. למשל נזילה בדירתכם שחלחלה לדירתו של השכן בקומה התחתונה או שקית זבל מטפטפת שהושארה מחוץ לדלתכם וגרמה לשכן אחר להחליק וליפול. במרבית הפוליסות ישנו סכום ביטוח בסיסי ללא עלות ואפשרות הרחבת הכיסוי תמורת תוספת פרמיה.

ומה לגבי כיסוי רעידת אדמה? כיסוי זה  ניתן לרכישה לפי החלטתכם בעת עריכת הפוליסה. תוכלו לרכוש אותו עבור המבנה בלבד או התכולה בלבד גם אם הפוליסה כוללת את שני הפרקים. וגם גובה ההשתתפות העצמית הקבועה בפוליסה עבור נספח זה ניתנת להקטנה תמורת תוספת פרמיה. זהו הנספח היחידי שניתן לבצע בו שינויים מעין אלו, וכדאי לכם לברר מהן האפשרויות על ידי התייעצות עם סוכנות ביטוח.

פוליסה היא מסמך משפטי מחייב, הן אתכם כלקוח והן את חברת הביטוח, ולפיכך מהותי ביותר לרכוש את הפוליסה עם הכיסויים, הסעיפים והסכומים המדויקים והמתאימים ביותר עבורכם, וזהו בדיוק הערך המרכזי של סוכן ביטוח מקצועי ומהימן. יתרה מכך , בעת בעיה לא עלינו- תוכלו להיות רגועים לחלוטין שפניתן והגעתם לסוכנות מקצועית, עם סוכן מוביל בעל כתובת אחת ידועה ושמישהו ידאג ללוות אתכם יד ביד ברגעים הפחות נעימים.

סקר ביטוח דירה כולל את רשימת הפריטים המצויה בדירתכם ואת ערכה הראלי על פי הערכת שמאי / סוקר אשר נשלח מטעם חברת הביטוח. הרשימה נועדה לספק תמונת מצב עדכנית ככל שניתן על הנכס והרכוש אותו אתם מבקשים לבטח. בהתאם לסכומי הביטוח המצוינים בסקר יקבע המחיר אותו תשלמו על ביטוח הדירה שלכם וגם הפיצוי שתקבלו במקרה של תביעה. שימו לב שכאשר יגיע הסוקר לדירתכם הוא יבקש שתציגו לו גם את התכשיטים שברשותכם וכך גם תדאגו שפרטי הערך שלכם יקבלו כיסוי ביטוחי הולם.

חברת הביטוח מבקשת דוח עדכני כזה כל 5 שנים! אם לא עדכנתם את הסקר, או אם אינכם בטוחים מתי ביצעתם את הסקר האחרון אל תהססו לפנות אלינו.